29 kwiecień 2024

Bomba z czasów II Wojny Światowej znaleziona podczas prac porządkowych

zdjęcie: Bomba z czasów II Wojny Światowej znaleziona podczas prac porządkowych / fot. KPP Ryki
W weekend na terenie jednej z posesji w gminie Ryki znaleziona została bomba z czasów  II Wojny Światowej. Zgłoszenie otrzymaliśmy od właściciela posesji. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu sytuacji.

W weekend na terenie jednej z posesji w gminie Ryki jej właściciel podczas prac porządkowych natknął się na przedmiot przypominający bombę lotniczą. Mężczyzna o tym fakcie powiadomił służby. Dyżurny ryckiej komendy skierował na interwencję policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce oraz dokonali wstępnego rozpoznania znaleziska. Jak się okazało, była to pochodząca z czasów II Wojny Światowej bomba lotnicza. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali do neutralizacji.

Apelujemy o ostrożność w takich sytuacjach! Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewbuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

aspirant Łukasz Filipek