15 marzec 2024

Od soboty loty do Gdańska z lubelskiego lotniska

zdjęcie: Od soboty loty do Gdańska z lubelskiego lotniska / pixabay/2673388
W sobotę lubelskie lotnisko zainauguruje bezpośrednie połączenie z Gdańskiem; loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu - podał w piątek rzecznik Portu Lotniczego Lublin Piotr Jankowski.

Rzecznik poinformował, że loty na trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, pierwszy rejs z Gdańska zaplanowano w sobotę o godz. 11. Lądowanie na lubelskim lotnisku zaplanowano o godz. 12.15, a lot z powrotem – w godz. 12.30-13.50.

"Do końca marca połączenie, oprócz sobót będzie realizowane również w poniedziałki (wylot z Gdańska o 10.00, a z Lublina o 11.40). Z systemu rezerwacyjnego, obsługującej ten kierunek linii Ryanair, wynika, że od kwietnia samoloty będą latały w poniedziałki i czwartki" – przekazał Jankowski dodając, że połączenie z Gdańskiej wraca po zimowej przerwie.

"Dla mieszkańców naszego regionu to okazja do wypoczynku nad Bałtykiem i zwiedzenia Trójmiasta, od zawsze przyciągającego turystów. Warto jednak zwrócić uwagę, że z połączenia coraz częściej korzystają również osoby z Pomorza, żeby lepiej poznać nasz region, mający takie atrakcyjne perełki jak Kazimierz, Nałęczów, Zamość czy oczywiście Lublin, ale także Roztocze, z roku na rok coraz liczniej odwiedzane przez osoby spoza województwa lubelskiego" – podał w komunikacie prezes portu Andrzej Hawryluk.

Na liście regularnych połączeń lubelskiego lotniska znajdują się: włoskie Bergamo, Londyn i Warszawa, gdzie od końca marca zaplanowano pięć lotów w tygodniu. W sezonie wakacyjnym - oprócz Gdańska - przewidziano loty do Burgas w Bułgarii, Hurghady w Egipcie, Monastyru w Tunezji, na Rodos w Grecji i do Splitu w Chorwacji. 28 kwietnia zainaugurowane zostanie połączenie z turecką Antalyą, gdzie loty odbywać się będą pięć razy w tygodniu.

Port Lotniczy Lublin pierwszych pasażerów przyjął 17 grudnia 2012 r. Ma status lotniska międzynarodowego i może obsługiwać samoloty wielkości boeinga 767 czy airbusa A310. Jest spółką akcyjną, której wyłącznymi akcjonariuszami są jednostki samorządu terytorialnego: województwo lubelskie, gmina Lublin, gmina miejska Świdnik i powiat Świdnik.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ drag/